Radyo Oksijen - 22 Kasım 2017, Çarşamba

Kurtulmuş: ’65. Hükümet ile Türkiye yeni bir döneme girdi’

18 Haziran 2016
Kurtulmuş: ’65. Hükümet ile Türkiye yeni bir döneme girdi’

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu’nun Fatsa ilçesinde AK Parti Fatsa İlçe teşkilatının Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında düzenlediği sahur programına katıldı. Kurtulmuş’a sahur programında Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, belediye başkanları, daire amirleri, parti yöneticileri ve çok sayıda Fatsalı vatandaş hazır bulundu. Ordu ve bölgesindeki 120 Bin çiftçinin alan bazlı destek paralarının ödenmeyene başladığını belirten Kurtulmuş: “Her çiftçimiz bu paraları alacaklar. İnşallah bu paralar çiftçilerimizi rahatlatır. Sofraları bereketlenir” dedi.

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Kurtulmuş: “Ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenler, bu birliğimizi, dirliğimizi dağıtmak isteyenler çeşitli vesilelerle Türkiye’ye karşı bir takım tertipleri sürdürüyorlar. Bunların en başında terör örgütleri üzerinden gelen operasyonlar geliyor. Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’sunda 22 Temmuz tarihinden itibaren başlayan sadece orada değil aynı zamanda büyükşehirleri de içine alarak çok sayıda vatandaşımızın intihar saldırılarıyla hayattan kopmasına vesile olan bir seri saldırılarla karşı karşıya kaldık. İster adı PKK olsun, ister adı DAEŞ olsun bu örgütlerin hepsinin kimler tarafından nasıl kullanıldığını, yönlendirildiğini ve desteklendiğini biliyoruz. Ellerine imkanların verildiğini, nasıl sırtlarının sıvazlandığını, maddi ve silah olarak desteklendiğini biliyoruz. Esas mesela terör üzerinden Türkiye’yi bölmek, esas mesele Türkiye’nin güçlü, büyük bir devlet olmasına engel olmaktır. Bu sofralardaki dualarımız yarabbi yeniden bu aziz milleti bir zamanlar dünyanın dört bir tarafında hakkı, hukuku, adaleti, insanlığı ve insafı yaymış olan bu aziz milleti yeniden güçlü bir hale getir. Yeniden Türkiye’yi güçlü büyük bir ülke haline getir. Bütün çabamız budur. Birilerinin çabası da Türkiye’yi mümkün olduğu kadar zayıflatmaktır. Zayıflatmanın yollarından birisi de içerde sıkıntılı problemli hale getirmektir. Terörle ayaklanma prangalar vurmak, insanların zihinlerini bulandırmak. Gönüllerini bir birinden ayırmak. Bu ramazan bu ülkenin insanlarını gönüllerinin onarıldığı, yeniden birlik ve beraberlik hissenin kuvvetlendiği ortamdır. Bizim temel meselemiz hep beraber Allahın izini ile bu ülkede insanlarımız omuz omuza yan yana kol kola, gönül gönüle vererek yeniden güçlü büyük Türkiye’yi kurmaktır” dedi.

Kurtulmuş: “65. Hükümet ile Türkiye yeni bir döneme girdi. Bu hükümet bir icraat, reform ve atılım hükümetidir. Türkiye’nin yarım kalmış tüm meselelerini hızla tamamlayacağız. Türkiye’nin ekonomik olarak, siyasi ve hukuki olarak önünde ki programını inşallah harfiyen uygulayacağız. Ne kötü günler geçirdik, gezi olayları, 17-25 Aralık olayları gibi. Türkiye, 7 Haziran’dan sonra bir bocalama dönemi geçirdi. Bu aziz millet arkamızda durarak 1 Kasım’da 7 Haziran’ın sonuçlarını düzeltti ve sağlam bir istikrarla aradığını ortaya koymuş oldu. Şimdi bizim vazife mimiz de bizlere destek verenlerin hakkını vermektir. İstikrarlı bir ekonomi, istikrarlı bir siyaset ve ne yaptığını bilecek bir hükümet. Hükümetimiz ne yaptığını ve ne yapacağını biliyor. Türkiye’nin 2023’e kadar nereye kadar geleceğini, bunun sağlanması için hangi aşamaların süratle geçilmesi gerektiğini biliyoruz. Her gün, her ay ve her yıl neler yapacağımızın planlamasına sahibiz. Böylece çok hızlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Halkımızın bu desteğinin karşılığını hep birlikte vereceğiz. Ordu ilimizde bu anlamda güzel hizmetler aldı ve almaya da devam edecek. Ne isteniyorsa, ne yapılması gerekiyorsa ihtiyacımız neyse her güze sahibiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un konuşmasının ardından sahur programı Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’nun duası ile son buldu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Fatsa ilçesinde ki sahur programının ardından Ünye ilçesine gitmek için ayrıldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.